Pakistan Aile Ziyareti Vizesi Hakkında

Pakistan Aile Ziyareti Vizesi Hakkında

Pakistan Aile Ziyareti Vizesi için Gerekli Evraklar

Pakistan aile ziyareti (akraba)vizesi, Pakistan'da bulunan akraba veya tanıdık kişilerin ziyaret edilebilmesi için alınması gereken bir Pakistan vizesi türüdür. Pakistan akraba ziyareti vizesi, alabilmek için Pakistan'da bulunan ve ziyaret edilecek olan şahıstan davet mektubu alınması gerekirken, davet mektubunun alınamaması halinde Pakistan ziyaretçi vizesi alma ihtimaliniz bulunmayacaktır. Pakistan akraba ziyareti vizesi işlemlerinde bulunulacak olunması halinde ise Pakistan'da bulunan akrabalardan davet mektubu ve akrabalık ilişkisinin noter tasdiki, Pakistan'da çalışan yahut öğrenim görmekte olan veya iş arkadaşlarının ziyaret edilebilmesi için ev sahibi tarafından imzalanmış davet mektubu ve ev sahibinin Pakistan'daki şirketinden yahut kurumundan istihdam veya öğrenim belgesinin alınması zorunludur. Pakistan'a böyle bir amaçla gidiyorsanız bu bilgileri göz önünde bulundurabilir, alacak olduğunuz davetiye ile Pakistan ziyaretçi vizesi işlemlerinize başlayabilirsiniz.

1- Pasaport
2- İki adet biometrik fotoğraf
3- Ziyaretine gidilen aile yakınınızdan yazılmış davet yazısı - Pakistan Noter onaylı
4- Davet eden kişinin kimlik ve pasaport fotokopileri
5- Şirketin antetli kağıdına Pakistan Başkonsolosluğuna hitaben yazılmış İngilizce Vize talep dilekçesi
6- Kimlik fotokopisi
7- Pasaportunuzun işlem görmüş tüm sayfalarının fotokopileri

Pakistan Konsolosluğu, Pakistan Ziyaretçi Vizesi Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Pakistan Konsolosluğu, Pakistan Ziyaretçi Vizesi Ne Demek?

Pakistan Ziyaretçi vizesi, Pakistan'da bulunan akraba, aile yahut arkadaş ziyaretinin gerçekleşebilmesi için alınan bir vizedir. Böyle bir içerikle Pakistan'a gidilmesi halinde Pakistan ziyaretçi vizesi başvurularında bulunulması gerekecektir. Pakistan ziyaretçi vizesi alabilmek için Pakistan'da bulunan akraba yahut tanıdık kişilerden davetiye gelmesi ise zorunludur.

Pakistan Konsolosluğu, Pakistan Ziyaret Vizesi Nasıl Alınır?

Pakistan Konsolosluğuna Pakistan vize işlemleri için yetkili acenteler aracılığıyla başvurularda bulunulabilirken eksiksiz ve doğru biçimde bir araya getirilmiş başvuru evrakları ile Pakistan ziyaretçi vizesi alınabilecektir. Pakistan ziyaretçi vizesi başvurularına, yenilenmiş ve seyahat sona eriş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerliliği bulunan pasaportlar kullanılmalıdır. Ayrıca başvuru işlemleri için verecek olduğunuz pasaportun en az 2 boş sayfası olması ise zorunludur. Bu bilgileri Pakistan Konsolosluğu göz önünde bulunduracaktır. Yıpranmış veya hasar görmüş pasaportlarla yapılan başvuru işlemlerini ise Pakistan Konsolosluğu kabul etmez. Pakistan vize uyum koşullarının ise eksiksiz olarak yerine getirilmesi gerekmektedir.

Pakistan Konsolosluğu, Pakistan Ziyaret Vizesi Kaç Günde Alınır?

Pakistan ziyaret vizesi, evrakların tamamlanma ve değerlendirme süresine göre değişiklik gösterir. Bazı durumlarda Pakistan Konsolosluğu evrakların değerlendirilebilmesi için ek süreye ihtiyaç duyarken bu durum Pakistan ziyaretçi vizesinin açıklanma süresini belirleyecektir. Olasılıkların göz önünde bulundurulması halinde ise, Pakistan ziyaretçi vizesi maksimum 3 hafta içerisinde alınabilecektir. Ayrıca Pakistan Konsolosluğu ihtiyaç duyması halinde ek evrak talebinde bulunabilirken. Yine bu ihtimal vize alım sürenizin belirlenmesini sağlayacaktır.

30 Günlük Pakistan Ziyaret Vizesi Aldım. Pakistan'a Gittiğimde Polise Adres Kaydı Yaptırmam Gerekir mi?

Pakistan ziyaretinde gidecek olduğunuz adresi kayıt yaptırmanız gerekirken, Pakistan'da bulunan Pakistan adresinizin kayıt yapılması ise Pakistan'dan davetiye aldığınız kişinin gerçekleştirmesi gereken bir işlemdir.

Pakistan Konsolosluğu Vize Ücreti

Pakistan aile arkadaş ziyareti, Pakistan turistik vize, Pakistan icari vize türlerine göre Pakistan Konsolosluğu vize ücreti farklılık göstermektedir. Vize türünün yanında, Pakistan'da kalış süresi ve ülkeye giriş-çıkış sayısı da vize ücretlerini etkiler. Pakistan Konsolosluğu vize ücretine belirli durumlarda koordinasyon ücretleri de dahil olabilmektedir. Vizenizin size özel durumuna dair pakisatn vize ücretinde herhangi bir değişiklik yapılamaz. Yukarıda da belirtildiği üzere Pakistan vize başvuru formunda da belirttiğinizi turistik, ticari veya aile ziyareti vize türü ve süresi vize ücretinde önceliği belirleyen kriterdir.